• 6090 marta o'qildi
Respublika va xalqaro musobaqalarda qatnashish uchun sport zaxirasini terma jamoalar tarkibiga tayyorlash,  Denov va Urganch dzyudo sport maktablarining asosiy vazifalaridan biri etib belgilandi.
Dzyudo maktablari o‘quvchilarining umumiy kontingenti o‘quvchilarning vazn toifalari va sinflarini hisobga olgan holda 210 nafardan ko‘p bo‘lmagan o‘quvchidan iborat etib shakllantiriladi
Dzyudo maktablariga sinov imtihonlaridan muvaffaqiyatli o‘tgan o‘quvchilar 2022/2023 o‘quv yilidan boshlab har yili 5-sinfga qabul qilinadi.
2022/2023 o‘quv yiliga qadar Dzyudo maktablarida boshqa sport turlari bo‘yicha tahsil olayotgan o‘quvchilar ushbu maktablarni to‘liq tamomlagunga qadar o‘qitilishi ta’minlanadi.
Dzyudo maktablari o‘quvchilarining umumta’lim fanlaridan ta’lim olishi mazkur Dzyudo maktablarida tashkil etildi.
• Dzyudo maktablari boshqaruv, texnik, xizmat ko‘rsatuvchi va o‘quv-yordamchi xodimlarining namunaviy shtatlar jadvali;
• Dzyudo maktablari o‘quvchi-sportchilari uchun zarur anjomlar, sport ekipirovkasi va formali kiyim-bosh bilan ta’minlash normativlari;

• 6093 количество просмотров
Принято Постановление Правительства «Об организации деятельности Денауской и Ургенчской школ спортивного мастерства по дзюдо, входящих в систему Министерства развития спорта» (№580 от 06.10.2022 года)
• Подготовка спортивного резерва для участия в республиканских и международных соревнованиях в составе национальных сборных команд определена одной из основных задач Денауской и Ургенчской спортивных школ дзюдо.
Общий контингент учащихся Школ дзюдо формируется не более чем из 210 учащихся с учетом весовых категорий и классов учащихся.
Учащиеся, успешно сдавшие вступительные экзамены в Школы дзюдо, принимаются в 5 класс ежегодно, начиная с 2022/2023 учебного года.
Учащиеся, изучавшие другие виды спорта в Школах дзюдо до 2022/2023 учебного года, продолжат свое обучение до полного окончания данных школ.
В Школах дзюдо будет организовано обучение учащихся по общеобразовательным предметам.
• Таблица штатного расписания управленческого, технического, обслуживающего и преподавательского состава школ дзюдо;
• Нормативы обеспечения необходимой экипировкой, спортивным инвентарем и формой для воспитанников-спортсменов школ дзюдо;