• 12750 marta o'qildi
Konsullik legallashtirish hujjatlar va aktlardagi imzolarning haqiqiyligini va ularni qabul qiluvchi davlat qonunlariga muvofiqligini aniqlash va tasdiqlashdan iborat.
• Konsul qabul qiluvchi davlatning konsullik okrugidagi hokimiyat organlari tomonidan tasdiqlangan yoki ular tomonidan berilgan hujjatlar va aktlarni legallashtirish uchun qabul qiladi.
• Hujjatlar va aktlarni legallashtirish uchun konsulda konsullik okrugidagi joylashgan davlat tashkilot va muassasalari tomonidan berilgan hujjatlar va aktlarni tasdiqlash vakolatiga ega bo‘lgan mansabdor shaxslarning imzo va muhrlari namunalari mavjud bo‘lishi lozim.

• 13240 количество просмотров
Консульская легализация заключается в установлении и засвидетельствовании подлинности подписей на документах и актах и соответствия их законам государства пребывания.
Консул принимает к легализации документы и акты, удостоверенные властями консульского округа страны прибытия или исходящие от этих властей.
Для осуществления легализации документов и актов консул должен иметь образцы подписей и печатей должностных лиц консульского округа, уполномоченных удостоверять документы и акты, исходящие от организаций и учреждений государства пребывания.