“2024 йилги футзал бўйича Жаҳон чемпионатига тайёргарлик кўриш ва ўтказиш чора-тадбирлари тўғрисида”ги Президент Қарори (ПҚ-195-сон, 28.05.2024 й.) қабул қилинди
Қарорга кўра, Андижон, Бухоро ҳамда Тошкент шаҳарларида 2024 йил 14 сентябрь – 6 октябрь кунлари бўлиб ўтадиган 2024 йилги футзал бўйича Жаҳон чемпионатига муносиб тайёргарлик кўриш, уни юқори даражада ташкил этиш ва ўтказиш мақсадида қуйидагилар тасдиқланди:
• 2024 йилги футзал бўйича Жаҳон чемпионатига тайёргарлик кўриш ва ўтказиш бўйича ташкилий қўмита таркиби;
• 2024 йилги футзал бўйича Жаҳон чемпионатига тайёргарлик кўриш ва ўтказиш бўйича чора-тадбирлар режаси.
Шунингдек, 2024 йил июнь ва август ойларида Жаҳон чемпионати бош соврини – Жаҳон кубогини оммага таништириш учун республика бўйлаб “Trophy experience” футзал тури маршрути ишлаб чиқилади ва амалга оширилади.
Жаҳон чемпионатида аккредитациядан ўтган шахсларни идентификацияловчи ва чипталарни замонавий технологиялар (QR-код) ёрдамида рўйхатга олувчи ва текширувчи махсус онлайн платформа ишлаб чиқилади.
2024 йил август – октябрь ойларида Жаҳон чемпионатида аккредитациядан ўтган шахслар, шунингдек, Жаҳон чемпионати ўйинларига чипталари мавжуд бўлган хорижий ва маҳаллий мухлислар учун темир йўл чипталарига 50 фоиз миқдорида чегирмалар жорий қилинади.
Жаҳон чемпионатида аккредитациядан ўтган шахслар ҳамда ўйин кунлари чипталари мавжуд бўлган шахслар учун жамоат транспорт воситаларидан (автобус, метро) бепул фойдаланиш имконияти яратилади.

• 3639 количество просмотров
Принято Постановление Президента “О мерах по подготовке и проведению Чемпионата мира по футзалу 2024 года” (ПП №195 от 28.05.2024 года)
Согласно Постановлению, в целях достойной подготовки, организации и проведения на высоком уровне Чемпионата мира, проводимого в период с 14 сентября по 6 октября 2024 года в городах Андижане, Бухаре и Ташкенте, утверждено следующее:
• состав Организационного комитета по подготовке и проведению Чемпионата мира по футзалу 2024 года;
• план мер по подготовке и проведению Чемпионата мира по футзалу 2024 года.
Также, в июне и августе 2024 года будет разработан и внедрен по республике маршрут тура футзала – «Trophy experience» для представления общественности главного приза Чемпионата мира – Кубка мира.
Будет разработана специальная онлайн-платформа по идентификации, а также регистрации и проверке с помощью современных технологий (QR-кода) билетов и лиц, прошедших аккредитацию на Чемпионате мира.
В августе – октябре 2024 года будут внедрены скидки на железнодорожные билеты в размере 50 процентов для лиц, прошедших аккредитацию на Чемпионат мира, а также зарубежных и отечественных болельщиков, имеющих билеты на игры Чемпионата мира.
Для лиц, прошедших аккредитацию на Чемпионат мира и имеющих билеты в дни игр, будет предоставлена возможность бесплатного пользования общественным транспортом (автобусами, метрополитеном).